Cep Telefonu Sigortası

Cep Telefonu Sigortası Nedir?

Türkiye’de bir ilk olan Cep Telefonu Sigortası cep telefonunuzu güvence altına alıyor. Üstelik sadece yeni cep telefonlarında değil, kullanımda olan cep telefonlarınız da artık Sigorta korumasında.

Cep Telefonu Sigortası Ne İşe Yarar?

Cep telefonunun kırılması, hasar görmesi ya da çalınması gibi durumların getirdiği olumsuzluklara karşı cep telefonu sigortası yaptırmak büyük avantaj sağlar. Çünkü bu gibi durumlarda cep telefonu sigortası onarım masraflarını karşılar ya da eş değer cihaz temin eder.

Cep Telefonu Sigortası Cep Telefonunu Çalınmaya Karşı Korur Mu?

Cep telefonu sigortası, cep telefonunuzu, hırsızlık veya herhangi fiziksel bir zorlamayla çalınması durumlarında belirli bir muafiyet bedeli karşılığında eşdeğer bir cihazla ikame eder.

Cep Telefonu Sigortası Kaç Yıl Geçerlidir?

Cep telefonu kasko geçerlilik süresi 1 yıldır. 2 onarım veya 1 tam ziya olması durumunda hasar süreci tamamlandıktan sonra poliçe süresi devam etse de poliçe iptali gerçekleşir.

Cep Telefonu Kaybolursa Cep Telefonu Sigortası Karşılar Mı?

Her türlü kaybetme hali ve kaybolmalar cep telefonu sigortasının teminat kapsamı dışında kalır. Örneğin cihazın denize düşüp kaybolması sigorta teminatı kapsamında değildir ancak cihaz denize düşmesi sonucu sıvı temasıyla arıza ve hasar meydana geldiyse sigorta teminatına dahil olur.

Telefona Sonradan Kasko Yapılır Mı?

Garanti kapsamında olmayan ve 2.el cihazlara da sigorta poliçesi yapılabilir.

Cep Telefonu Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cep telefonu sigortası yaptırırken sigortanın hangi riskleri teminat altına aldığına, hasar onarımı için belirlenen adet ve tutar limitlerine, sigortalatılmak istenen telefonun hasarsız olduğuna, sigorta öncesi herhangi bir kırık, darbe ya da sıvı teması olmadığına emin olunması gerekir. Poliçeleşme aşamasında mevcut olan hasarlar teminat dışı olarak değerlendirilecektir.

Poliçeleştirme sonrasında aktivasyon için SMS gönderileceğinden doğru iletişim bilgisinin iletilmesi önemlidir. Poliçenin düzenlenebilmesi için müşteri iletişim bilgilerine ek olarak sigortalanacak cihazın IMEI no bilgisi de gerekmektedir. Cihazın IMEI no’suna cep telefonunun arama bölümünden *#06# tuşlanarak ulaşılır.