Konut Sigortası

Konut sigortası, evinizi ve ailenizi koruma altına alan en önemli sigortadır. Konut sigortaları evinizi yıkılmalardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlayan bir sigorta çeşididir. Yeni gelen günün ne getireceği bilinmeyeceğinden konut sigortası yaşanabilecek risklere karşı size teminat altına alır.

Evinizin bir teminat altında olduğunu bilmek evden uzaklaştığınız her an size güvende hissettir. Aylık taksitler ile evinizi sigorta altına alabilirsiniz. Bu sigortalar yıllık olarak yapılır. Her sene yenilenebilir. Uzun süre aynı sigorta şirketinden konut sigortası yapıyorsanız ödemelerde indirimler de söz konusu olacaktır.

Evinizde yukarıda söz edilen herhangi bir hasarın gerçekleşmesi durumunda çoğunlukla eşyalar da zarar görecektir. Bu yüzden sigorta yaptırılırken konutların içindeki eşyalarla beraber sigorta kapsamına alınması gereklidir. Az bir maliyete daha katlanılarak eşyalar da güvence altına alınabilir.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortası; evinizi, işyerinizi veya belirli aralıklarla ikamet ettiğiniz yazlığınızı deprem, sel gibi doğal afetlere, yangın, hırsızlık gibi risklere karşı güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Konut sigortası primleri, deprem risk bölgelerinin farklılığından dolayı binanın bulunduğu yere göre farklılıklar gösterebilir. Bunun dışında kat sayısı, konutun bulunduğu kat, bina yapı tarzı da konut sigortası primine etki eder.

Binanın sigorta ettirilmesi durumunda bina içerisinde yer alan her türlü sabit tesisat konut sigortası kapsamı içine dahildir. Bina içinde yer alan eşyalarında dahil edildiği bir konut sigortası yaptırılması halinde binadaki tüm eşyalar sigorta kapsamına alınır. Bu nedenle hem evimizi hem eşyalarımızı korumada ”Konut Sigortası Yaptırmanın Önemi” büyük.

Hasarın meydana gelmesi halinde eşyaların da zarara uğramaması için sigortaya konu olan konutun içindeki eşyalarla birlikte güvenceye alınması gerekir. Bu sayede az bir maliyet farkı ile daha büyük bir güvence sağlanır.

Konut Sigortasında Bulunan Ek Teminatlar

Farklı sigorta şirketleri ile değişiklik gösterse de hepsinde ortak olan ana teminat-yangın teminatı- dşında konut sigortası teminatları ek teminatlarla genişletilerek daha fazla riski güvence altına alabilir.

» Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve kötü niyetli hareketler

» Sel/su baskını

» Cam kırılması

» Ferdi kaza

» Hırsızlık

» Yardım hizmetleri

» Enflasyondan korunma

» Deprem ve yanardağ püskürmesi

» Aile reisi sorumluluğu

» Dahili su

» Yer kayması

» Araç çarpması

» Fırtına

» Duman

» Kar ağırlığı

» Yangın mali mesuliyet ve kira kaybı

» Enkaz kaldırma

Evinizi, eşyalarınızı ve ailenizi çeşitli risklere karşı korumak için konut sigortası yaptırın. En uygun şartlarda konut sigortası yaptırmak için konut sigortası başvuru formunu doldurun. Konut sigortası hesaplama ile konut sigortası fiyatları hakkında bilgi edinin.